Монтаж теплої підлоги основні етапи
Укладання теплої підлоги повинне здійснюватися грамотно і професійно, від цього безпосередньо залежить її подальше функціонування. Монтаж повинен здійснюватися досвідченими фахівцями для уникнення помилок і проблем в майбутньому. Тепер розглянемо етапи процесу:
- Створення проекту системи і прорахунок - первинна важлива складова. На даному етапі відбувається вивчення вихідних умов (план приміщення, наявність інших джерел опалення і т.д.), спілкування з замовником. Після цього інженери беруться за робот, розробляється проект і формується ціна, створюється основний пакет документів.
- Етап підготовки основи. Що собою представляє основа для водяної підлоги? Це так звана чорнова стяжка. Перед наступним етапом її потрібно буде добре очистити і вирівняти.
- Гідроізоляція. Для грамотної установки водяної теплої підлоги вона важлива. Наявність гідроізоляції допомагає уникнути небажаних наслідків можливої поломки труб. Також вона дозволить уникнути конденсату, який може утворюватися за рахунок перепаду температур між утеплювачем і бетоном.
- Демпферна стрічка кріпиться по периметру підлоги. Буває фірмовою і саморобною. Самостійно зроблена стрічка вимагає міцного кріплення до стіни (клей або саморізи). Заводський же матеріал більш зручний - тут є шар, що самоклеїться, це спрощує процес обклеювання.
- Утеплювач - частина пирога, що виконує важливі функції. Він допомагає забезпечити рівномірний нагрів повітря і значно знижує втрати енергії, так як виступає своєрідним тепловим екраном. Теплоізоляція укладається швидко, труби фіксуються легко, так як є спеціальні засувки.
- Армування - сітка укладається поверх утеплювача і значно спрощує процес кріплення труб. Осередки, як правило, мають розмір 10 або 15 см. Слід зазначити, що поверх труб повинен також кріпитися шар сітки.
- Труби - укладання, фіксація. Для виготовлення труб найоптимальнішим варіантом стануть поліетиленові вироби. Як уже згадувалося, найефективніший крок прокладки труби - 15 см. Також необхідно враховувати існуючі обмеження за довжиною трубопроводу і пам'ятати про необхідність поділу на контури. Труби можуть укладатися змійкою, а можуть - спіраллю.
- Процес підключення контурів. Основна вимога - наявність розподільного вузла (на ньому лежить функція регулювання температури і тиску). Для підключення труб до гребінки продумані фітинги.
- Опресування - це процес перевірки системи на відсутність протікання. Опресування відбувається на завершальній стадії монтажу підлоги.
- Стяжка теплої водяної підлоги і використовуваний розчин. Заливка стяжки - важливий етап укладання водяної теплої підлоги. Стяжка - основний теплорозподільний елемент товщиною 5-7 см. Процес установки відбувається після завершення монтажу контурів і проведення тестування системи. Стяжка робиться з бетону. Як вище згадувалося - чим більше поверхня над стяжкою, тим більш ефективна тепла підлога. На стяжці можуть виникати тріщини. Іноді причини природного характеру - процес усадки. Але найбільш поширена причина утворення тріщин - це порушення технології монтажу стяжки. Якщо стяжка тріснула, слід негайно усунути дефекти. Залежно від розміру і кількості тріщин виділяють 2 види усунення проблеми: локальний і капітальний ремонт. Основний метод ліквідації тріщин - це заповнення ремонтною сумішшю.
- Деформаційні шви - це зазори в бетонній конструкції, за допомогою яких загальна площа ділиться на ділянки. Це допомагає грамотно розподілити навантаження на підлогу.Деформаційні шви дають можливість:
- звести до мінімуму можливі деформації;
- збільшити термін експлуатації конструкції;
- зробити підлогу більш надійною.