Вентиляція у квартирі
Система вентиляції у квартирі
Купивши квартиру у новій багатоповерхівці, ви маєте бути готові до того, що окрім косметичного ремонту, перед вами зʼявиться необхідність допрацювати чи переробити деякі інженерні рішення забудовника. Це стосується і системи вентиляції, від якої напряму залежить комфорт та здоровʼя вашої сімʼї.
Вентиляцію варто розглядати комплексно, а не як окрему систему. Важливими є усі технології, які використовує забудовник при зведенні будинку, бо всі разом вони впливають на загальну конструкцію. Має значення матеріал, з якого зводиться будинок (блок, цегла, моноліт), тип вікон та дверей, вид утеплювача: мінеральна вата чи пінопласт. Все це робить будівлю високо енергоефективною, що зберігає на максимум тепло та не пропускає холод.
Як же використати потенціал енергоефективності, закладений забудовником на повну? Першочергово радимо подумати про вентиляційну систему. На жаль, канали вентиляції, які є в санвузлах, кухні, гардеробних — це далеко не повноцінна вентиляція. Зазвичай ці вентканали створюють тільки через те, що забудовник має виконати нормативи перед здачею будинку.
Першим кроком до створення сприятливого мікроклімату в оселі завдяки вентиляції буде встановлення осьового або відцентрового вентилятора, який забиратиме зайву вологу та сторонні запахи. Подбайте і про надходження свіжого повітря у квартиру. Якщо у старих будинках воно проникало через дерев‘яні вікна та щілини, то у сучасних все абсолютно герметично. На жаль, відкритого вікна буде не достатньо, і варто шукати альтернативу.
Центральна припливно-витяжна система вентиляції у квартирі з рекуперацією тепла
У порівнянні з децентралізованою, ця система показує максимальну ефективність, завдяки тому, що керує великими обʼємами повітря. Ефективність рекуператора досягає більш як 90%, коли ККД децентралізованої системи тільки 70-80%.
Все тому, що рекуператор у центральній системі встановлюється великого розміру, і він з легкістю нагріває великий об’єм повітря. Це близько 250-700 кубометрів, яких точно вистачить на середньостатистичне українське житло.
Серед недоліків центральної припливно-витяжної вентиляції можна виділити тільки один — система досить масштабна. Тому для неї потрібно виділити достатньо місця у квартирі. Зазвичай, її ставлять у коридорі, серверній чи гардеробній.
Зміни відбудуться й у висоті стелі. Будьте готові пожертвувати 10 см на встановлення повітропроводів.
Для розрахунку вартості проєкту та консультації телефонуйте за номером: +38 (068) 452-8989 або заповнюйте форму і ми перетелефонуємо.