Т В І Й   К О М Ф О Р Т

Вентиляція в будинку

Чи потрібна система вентиляції у будинку?

Вентиляція — це процес обміну повітря. Вентиляція приміщень повʼязана та залежить безпосередньо від конструкції будівель.

Для того, щоб зрозуміти головні принципи даної системи, варто пригадати, яку ж конструкцію мали житлові споруди колись. Це були негерметичні будівлі через те, що вони мали дерев’яні вікна, двері, щілини на різних ділянках та погане утеплення. Такі явища можемо бачити у старому фонді житлових споруд.

Чи потрібна система вентиляції у будинкуОсобливістю таких будинків є інфільтрація. Це процес, коли частина повітря ззовні заходить у кімнату та вдихається мешканцями. Далі вони видихають вуглекислий газ, який виходить назовні через певні вентиляційні канали, які вертикально розташовані у санвузлах, ванних кімнатах або гардеробних.

За останні десятиліття технології будівництва дуже змінилися. Настільки, що негерметичні споруди просто зникли. Цьому посприяли нові якісні теплоізоляційні матеріали, металопластикові чи алюмінієві вікна та двері, які здатні надійно утримувати тепло. Тепер наші будинки можна сміливо порівнювати з термосами.

Енергоефективність таких будівель — дуже висока, завдяки товщині стін, надійним утеплювачам, покрівлі. Але варто розуміти, що це лише основа. Без продуманості та якості інженерії важко досягнути ефекту «будинок-термос».

Вентиляція вдома — життєво необхідна. Але наскільки вона ефективна, якщо просто інколи відкривати вікна? Насправді таким способом ми отримуємо неконтрольовану кількість повітря. У результаті, воно перемішується з вуглекислим газом у приміщенні, і такий повітрообмін не є повноцінним. Крім того, воно буде максимально шкідливим, а часто зі стороннім запахом та пилом, не кажучи вже про шум.

Існує ще один важливий нюанс відкритого вікна — це потік надто гарячого або надто холодного повітря у періоди спеки або морозу. Через неконтрольований потік різної температури, постає питання, як же його врегулювати. Доводиться думати, як охолодити або підігріти його, а це, як мінімум, збільшення навантаження на прилади системи опалення, кондиціонери, вентилятори та інше.

Якщо вам важливий комфорт та здоровʼя всіх мешканців дому, приділіть достатньо уваги вентиляції. Вона тісно повʼязана з системами опалення та охолодження, тому необхідно професійно зробити розрахунки для встановлення та врахувати усі нюанси монтажу.

Як виглядає правильна схема вентиляції в будинку?

Як виглядає правильна схема вентиляції в будинкуРозглянемо основний принцип, який полягає у поділі простору на «чисті» та «брудні» зони.

«Чистими» називають житлові кімнати, де ми перебуваємо найбільше: вітальня, спальня, дитяча. «Брудна» — це санвузол, гардеробна, ванна кімната та кухня. Важливим нюансом є те, що зараз найчастіше поєднують зони вітальні та кухні відкритого типу. У цьому просторі поєднуються дві зони: «чиста» та «брудна», що варто обовʼязково враховувати у плануванні системи вентиляції.

Просте, але важливе правило, якого потрібно дотримуватися: повітря подається в «чисту» зону, забирається з «брудної».

Чистий потік має пройти шляхом: житловий простір, санвузли, гардероб, ванна кімната, кухня, зокрема ділянку варильної поверхні, і назовні, витісняючи вуглекислий газ.

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла у будинку та принцип її роботи

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла у будинку та принцип її роботиРекуперація — це можливість повертати енергію відпрацьованого повітря, яке виводиться з приміщення, для його підігріву чи охолодження. Це найкраще рішення для енергоефективності будинку і для тих, хто думає, як зекономити на комунальних послугах.

В основі роботи системи — припливно-витяжна установка з рекуператором та фільтрувальними елементами. У внутрішній системі обміну тепла збирається повітря з приміщень, яке рухається назовні. У той самий час нагрівається холодне повітря внаслідок того, що виводиться вже відпрацьоване. Таким чином, приміщення наповнюються чистим, свіжим повітрям, але не холодним. У системи є внутрішній диспетчеризатор, який дозволяє дистанційно керувати нею за допомогою смартфону через додаток.

Наші спеціалісти створюють збалансовану систему, у якій контролюються обʼєми та тиск повітря двигуном. Нам вдається забезпечити правильне розведення повітроводів та аеродинаміку. Повітря рівномірно надходить у найвіддаленіші частини системи у спальню та зворотно через коридор — у санвузол. Таким чином досягається ККД 90% і вище.

Як розрахувати вентиляцію у будинку?

Якщо ви не інженер, на жаль, це буде максимально складно для вас. При розрахунках та складанні креслення, потрібно врахувати безліч нюансів. Іноді, найдрібніша деталь, може вплинути на всю роботу системи. Потрібно розуміти, що схема вентиляції потребує максимально точних розрахунків для подальшої якісної роботи. Якщо ви хочете уникнути хвилювань, а крім того зайвих витрат на виправлення можливих недоліків системи, рекомендуємо звернутися до професіоналів.

Найчастіші помилки при встановленні вентиляційної системи

Для того, щоб вентиляція після монтажу працювала справно, зверніть увагу на одну з найчастіших помилок.

Не відповідний підбір повітроводів та дифузорів для виходу повітря. Це часто роблять для того, щоб зекономити кошти. Інженери зменшують площу повітроводів, чим зменшують ціну цілої системи. Як наслідок, робота вентиляції дуже гучна, іноді настільки, що довго неможливо перебувати у приміщенні.

Найчастіше це виявляють уже, коли вся система встановлена. Виправити це дуже непросто, іноді краще та економніше міняти усю установку одразу.

Будьте обачні, коли вам пропонують дуже дешеву ціну за монтаж вентиляційної системи.

Ще одна деталь, яку можна пропустити. Як часто потрібно очищати систему вентиляції у будинку чи квартирі? Насправді це залежить від режиму її роботи. Рекомендуємо чистити систему раз на пів року або рік.

Для того, щоб монтаж і подальша робота системи вентиляції проходила без перешкод, радимо звертатися до професіоналів.

Для консультацій та розрахунку вартості встановлення системи вентиляції телефонуйте за номером телефону +38 (068) 452-8989 або заповнюйте форму і ми перетелефонуємо.

Як ми працюємо?

Прості кроки для комфорту

Working

Консультація – виїзд на обʼєкт

Ми дізнаємося ваші очікування, потреби та проаналізуємо технічні умови монтажу

Підбір рішення

Створимо рішення, яке буде оптимальним з технічної та бюджетної точки зору

Проєктування

Розробимо детальний проєкт який враховує всі особливості приміщення та системи

Встановлення

Змонтуємо, запустимо всю систему та покажемо як нею користуватися

Вас може цікавити

Як влаштовується вентиляція у будинку?

Простий та ефективний принцип встановлення системи вентиляції — це подача повітря в чисту зону, в неї входять усі житлові кімнати, та виведення відпрацьованого повітря з брудної зони — це санвузли, ванна, кухня.

Яку вентиляцію вибрати для будинку?

У своєму виборі врахуйте три фактори: ваші потреби у комфорті, ефективності кожного із виду вентиляції у вашому будинку та бюджет.

Найкращим рішенням при виборі вентиляції є консультація та підбір системи з професіоналами, які врахують не тільки ваші побажання, але і всі технічні складові.

Яке обладнання ви використовуєте?

Ми використовуємо обладнання провідних компаній таких як Mitsubishi Electric і Daikin. Припливно-витяжні установки дозволяють утилізувати до 70% енергії, що витрачається на охолодження або нагрівання повітря в приміщеннях. Ці системи не тільки знижують операційні витрати на електроенергію, а й дозволяють знизити вартість обладнання до 30 % завдяки установленню менш потужних моделей.

Де розміщуються вентиляційні анемостати і дифузори?

Вентиляційні анемостати і дифузори розміщуються в різних місцях приміщення в залежності від їх функціонального призначення та вимог системи вентиляції.

Вентиляційні анемостати встановлюються у таких зонах, як вхідні вестибюлі, коридори, кухні та ванні кімнати.
Дифузори розташовуються внутрішньо приміщення для розподілу повітря, що поступає з вентиляційної системи.
Дифузори розміщуються на стелі, на стінах або на підлозі, залежно від вимог та зручності. Наприклад, у приміщеннях з кондиціонуванням повітря, дифузори мають бути розташовані на стелі, щоб створити рівномірний розподіл прохолодного повітря.

Яке споживання електроенергії в системі вентиляції?

В залежності від потужності обладнання споживання може відрізнятися. Але в загальному вентиляційна установка для будинку споживає до 250 Вт електроенергії.

Скільки коштує встановлення системи вентиляції у будинку?

Ми враховуємо усі побажання наших клієнтів, тому пропонуємо як бюджетні, так і преміум варіанти. Ціна системи вентиляції у квартирі залежить від багатьох факторів: виду вентиляції, загальної площі приміщень, технічних складових у квартирі. Після прорахунку, спеціалісти зможуть уточнити точну вартість та сформувати комерційну пропозицію. Зверніть увагу, що зазначена вказана сума є остаточною, і може змінитись тільки на 15%.

Ми готові допомогти!

Передзвонити?

Проекти

Наші проекти
Останні роботи

Ознайомтесь з тим, що ми вже зробили. Результат нашої роботи — це кращий показник якості.

Чому ми?

Пропонуємо якісні і продумані рішення

Багаторічний досвід та знання сучасних рішень допомагає нам зробити комфорт у Вашій оселі

Років досвіду

17+

Ми готові Вам допомогти

Вам потрібна допомога?

Ми зателефонуємо

Будь ласка, вкажіть свої контакти і ми неодмінно з Вами звʼяжемось і надамо безкоштовну консультацію.

Потрібна допомога?

Оберіть зручний канал звʼязку

Viber
Telegram
Передзвонимо
Набрати