Вентиляція в будинку
Чи потрібна система вентиляції у будинку?
Вентиляція — це процес обміну повітря. Вентиляція приміщень повʼязана та залежить безпосередньо від конструкції будівель.
Для того, щоб зрозуміти головні принципи даної системи, варто пригадати, яку ж конструкцію мали житлові споруди колись. Це були негерметичні будівлі через те, що вони мали дерев’яні вікна, двері, щілини на різних ділянках та погане утеплення. Такі явища можемо бачити у старому фонді житлових споруд.
Особливістю таких будинків є інфільтрація. Це процес, коли частина повітря ззовні заходить у кімнату та вдихається мешканцями. Далі вони видихають вуглекислий газ, який виходить назовні через певні вентиляційні канали, які вертикально розташовані у санвузлах, ванних кімнатах або гардеробних.
За останні десятиліття технології будівництва дуже змінилися. Настільки, що негерметичні споруди просто зникли. Цьому посприяли нові якісні теплоізоляційні матеріали, металопластикові чи алюмінієві вікна та двері, які здатні надійно утримувати тепло. Тепер наші будинки можна сміливо порівнювати з термосами.
Енергоефективність таких будівель — дуже висока, завдяки товщині стін, надійним утеплювачам, покрівлі. Але варто розуміти, що це лише основа. Без продуманості та якості інженерії важко досягнути ефекту «будинок-термос».
Вентиляція вдома — життєво необхідна. Але наскільки вона ефективна, якщо просто інколи відкривати вікна? Насправді таким способом ми отримуємо неконтрольовану кількість повітря. У результаті, воно перемішується з вуглекислим газом у приміщенні, і такий повітрообмін не є повноцінним. Крім того, воно буде максимально шкідливим, а часто зі стороннім запахом та пилом, не кажучи вже про шум.
Існує ще один важливий нюанс відкритого вікна — це потік надто гарячого або надто холодного повітря у періоди спеки або морозу. Через неконтрольований потік різної температури, постає питання, як же його врегулювати. Доводиться думати, як охолодити або підігріти його, а це, як мінімум, збільшення навантаження на прилади системи опалення, кондиціонери, вентилятори та інше.
Якщо вам важливий комфорт та здоровʼя всіх мешканців дому, приділіть достатньо уваги вентиляції. Вона тісно повʼязана з системами опалення та охолодження, тому необхідно професійно зробити розрахунки для встановлення та врахувати усі нюанси монтажу.
Як виглядає правильна схема вентиляції в будинку?
Розглянемо основний принцип, який полягає у поділі простору на «чисті» та «брудні» зони.
«Чистими» називають житлові кімнати, де ми перебуваємо найбільше: вітальня, спальня, дитяча. «Брудна» — це санвузол, гардеробна, ванна кімната та кухня. Важливим нюансом є те, що зараз найчастіше поєднують зони вітальні та кухні відкритого типу. У цьому просторі поєднуються дві зони: «чиста» та «брудна», що варто обовʼязково враховувати у плануванні системи вентиляції.
Просте, але важливе правило, якого потрібно дотримуватися: повітря подається в «чисту» зону, забирається з «брудної».
Чистий потік має пройти шляхом: житловий простір, санвузли, гардероб, ванна кімната, кухня, зокрема ділянку варильної поверхні, і назовні, витісняючи вуглекислий газ.
Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла у будинку та принцип її роботи
Рекуперація — це можливість повертати енергію відпрацьованого повітря, яке виводиться з приміщення, для його підігріву чи охолодження. Це найкраще рішення для енергоефективності будинку і для тих, хто думає, як зекономити на комунальних послугах.
В основі роботи системи — припливно-витяжна установка з рекуператором та фільтрувальними елементами. У внутрішній системі обміну тепла збирається повітря з приміщень, яке рухається назовні. У той самий час нагрівається холодне повітря внаслідок того, що виводиться вже відпрацьоване. Таким чином, приміщення наповнюються чистим, свіжим повітрям, але не холодним. У системи є внутрішній диспетчеризатор, який дозволяє дистанційно керувати нею за допомогою смартфону через додаток.
Наші спеціалісти створюють збалансовану систему, у якій контролюються обʼєми та тиск повітря двигуном. Нам вдається забезпечити правильне розведення повітроводів та аеродинаміку. Повітря рівномірно надходить у найвіддаленіші частини системи у спальню та зворотно через коридор — у санвузол. Таким чином досягається ККД 90% і вище.
Як розрахувати вентиляцію у будинку?
Якщо ви не інженер, на жаль, це буде максимально складно для вас. При розрахунках та складанні креслення, потрібно врахувати безліч нюансів. Іноді, найдрібніша деталь, може вплинути на всю роботу системи. Потрібно розуміти, що схема вентиляції потребує максимально точних розрахунків для подальшої якісної роботи. Якщо ви хочете уникнути хвилювань, а крім того зайвих витрат на виправлення можливих недоліків системи, рекомендуємо звернутися до професіоналів.
Найчастіші помилки при встановленні вентиляційної системи
Для того, щоб вентиляція після монтажу працювала справно, зверніть увагу на одну з найчастіших помилок.
Не відповідний підбір повітроводів та дифузорів для виходу повітря. Це часто роблять для того, щоб зекономити кошти. Інженери зменшують площу повітроводів, чим зменшують ціну цілої системи. Як наслідок, робота вентиляції дуже гучна, іноді настільки, що довго неможливо перебувати у приміщенні.
Найчастіше це виявляють уже, коли вся система встановлена. Виправити це дуже непросто, іноді краще та економніше міняти усю установку одразу.
Будьте обачні, коли вам пропонують дуже дешеву ціну за монтаж вентиляційної системи.
Ще одна деталь, яку можна пропустити. Як часто потрібно очищати систему вентиляції у будинку чи квартирі? Насправді це залежить від режиму її роботи. Рекомендуємо чистити систему раз на пів року або рік.
Для того, щоб монтаж і подальша робота системи вентиляції проходила без перешкод, радимо звертатися до професіоналів.
Для консультацій та розрахунку вартості встановлення системи вентиляції телефонуйте за номером телефону +38 (068) 452-8989 або заповнюйте форму і ми перетелефонуємо.