Т В І Й   К О М Ф О Р Т
Комплекс інженерних систем у двоповерховому будинку, м. Львів

Поставлені завдання:

 • Забезпечити обігрів будинку за допомогою теплового насосу
 • Організувати припливно-витяжну систему вентиляції з рекуперацією тепла
 • Встановити систему кодиціонування
 • Встановити систему водопостачання та водовідведення
 • Встановити систему автоматизації

Опалення з тепловим насосом

Система опалення на цьому об'єкті реалізована на базі теплового насоса Samsung. За його допомогою можна організувати низькотемпературне опалення, яке здатне не лише надати комфорт, а й значно скоротити експлуатаційні витрати. 

Окрім опалення, тепловий насос також відповідає за гаряче водопостачання.

Сама система опалення реалізована за допомогою теплої підлоги (найкомфортнішого джерела тепла на даний момент), що покриває всю площу будинку. На другому поверсі та в зонах біля панорамних вікон, для забезпечення покриття тепловтрат, опалення реалізоване за допомогою комбінації теплих підлог та теплих стін. Для підтримання комфортної температури в гаражі, було змонтовано два радіатори. Ці системи здатні повноцінно перекривати тепловтрати будинку.

У приміщенні котельні було змонтовано бак акумулятор та насосні групи OLE-PRO, до яких підключено всю систему. Також в цій зоні розташовано внутрішній блок теплового насосу, бак непрямого нагріву на 300 літрів для реалізації гарячого водопостачання, бак запасу води для системи поливу та система вентиляції.


Система вентиляції

решіткаДля цього будинку була реалізована централізована система припливно-витяжної вентиляції на базі обладнання Samsung, яка оснащена рекуператором тепла.

Система рекуперації дозволить повторно використовувати тепло, тим самим підвищивши енергоефективність та знизить навантаження на систему опалення в зимовий період.

Максимальна потужність вентустановки досягає 800м3/год, що дозволяє організувати повноцінний повітрообмін в даному будинку.

Припливно-витяжна установка була змонтована в котельні, що забезпечило доступ до вентустановки для обслуговування. Також було встановлено шумоглушники, щоб заглушити аеродинамічний шум і звуки роботи двигунів. Таким чином, робота установки абсолютно не доставляє дискомфорту.

Дане обладнання подає заздалегідь підігріте повітря в “чисті” зони (вітальня, майстер-спальня, дитячі кімнати) і здійснює витяжку відпрацьованого повітря з “брудних” зон (санвузол, кухня, вбиральня, гардероб).


Система кондиціювання

кондиціонерКондиціонування приміщень забезпечують кондиціонери мульти-спліт системи Samsung. Вона складається з 1 зовнішнього та п’яти канальних внутрішніх канальних блоків. Таке кондиціонування має ряд переваг:

 • Низький рівень шуму. Внутрішні блоки встановлюються над нежитловими приміщеннями, тому в кімнатах не чути їх роботу.
 • Низький напір повітря. Завдяки віддаленості системи та розподільчим решіткам.
 • Не потрібно інтегрувати в інтер’єр. Вони зашиваються за стелею. Для їх обслуговування передбачені сервісні люки.
 • Охоплюють великий об’єм площі. Можуть здійснювати кондиціонування відразу декількох приміщень.

Кондиціонування в будинку здійснюється у всіх житлових приміщеннях:

 1. великій вітальні на першому поверсі. Канальний кондиціонер розміщений в пральні на другому поверсі;
 2. кухні столовій на першому поверсі. Блок встановили в кладовій;
 3. кабінеті на першому поверсі. Блок встановили в котельні;
 4. господарській спальні на другому поверсі. Канальний блок розмістили в гардеробі;
 5. двох дитячих кімнатах на другому поверсі. Використали один канальний блок для двох приміщень, і розмістили його в гардеробі.

Водопостачання і каналізація

Ми спроєктували і провели труби для гарячого і холодного водопостачання та каналізації. Розвели точки по всіх водорозбірних приладах і змішувачах, ванній та душовій. Також було встановлено рециркуляційний насос, для постійної доступності гарячої води в точках водорозбору.


Система автоматики

При проєктуванні цілої системи було вирішено використовувати максимум обладнання від одного виробника, що б дозволило використовувати одну програму для керування основними системами. Вибираючи обладння Samsung, ми вирішили це питання, адже тепловим насосом, канальними кондиціонерами і вентиляційним обладнанням можна керувати через wifi в одні програмі. А для керування теплими підлогами було використано обладнання DEVIreg™ Smart та сервоприводи Danfoss, що дозволяє керувати окремими зонами через інтернет. 


Використане обладнання:

 1. Тепловий насос Samsung;
 2. Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла Samsung;
 3. Канальні кондиціонери Samsung;
 4. Бак непрамого нагріву для гарячої води Drazice;
 5. Насосні групи OLE-PRO;
 6. Віддалене управління DEVIreg™ Smart та Samsung;
 7. Теплі підлоги Raftec;
 8. Теплі/холодні стіни Icma.

Вас також можуть зацікавити пов'язані послуги:

Ми зателефонуємо

Будь ласка, вкажіть свої контакти і ми неодмінно з Вами звʼяжемось і надамо безкоштовну консультацію.

Потрібна допомога?

Оберіть зручний канал звʼязку

Viber
Telegram
Передзвонимо
Набрати