Встановлення системи опалення
Яке опалення встановити у будинку?
Одна з найважливіших складових комфортного проживання у будинку — це його опалення. Але який тип системи вибрати, щоб справді було тепло, ціна відповідала якості, а витрати на комунальні послуги в результаті не викликали паніки кожного місяця?
Варто знати, що зараз існує безліч варіантів опалення приватного будинку: від різних котлів до використання теплової помпи.
Від чого залежить ефективність опалення у будинку?
При виборі джерела тепла потрібно врахувати показник енергоефективності будинку. Тому варто звернути увагу на наступні пункти:
- Використані теплоізоляційні матеріали
- Якість склопакетів
- Наявність системи вентиляції з рекуперацією
- Відсутність вентканалів, які навантажують систему опалення
Енергоефективність будівлі напряму залежить від її конструктиву. Якщо всі конструкції будинку: фундамент, стіни, вікна, перегородки та перекриття підібрані грамотно та відповідно до норм теплового захисту, то витрати на споживання енергії будуть мінімальними.
Саме тому на початку будь-яких робіт з опаленням будинку спеціалісти виконують теплотехнічний розрахунок, враховуючи всі конструкції. Вони мають відповідати параметрам і нормам щодо теплового захисту для того, щоб будинок мав мінімальні тепловтрати. Тим самим, знижуючи витрати на опалення.
На цей час ще одним важливим аспектом у зведенні сучасних енергоефективних будинків є система вентиляції з рекуперацією. Завдяки їй процес інфільтрації стає неможливим, тобто природне попадання повітря через вікна стає обмеженим, що також впливає на подальшу ефективність роботи системи опалення.
Як вибрати тип опалення та теплоносія?
На цей момент можна виділити два найпопулярніших види опалення: водяне та повітряне.
Водяне опалення
Це система обігріву будинку, яка виконує свою функцію, нагріваючи воду. Теплоносієм виступає рідина, а джерелом тепла — котел (електро, газовий, твердопаливний або теплова помпа по принципу «повітря-вода» або геотермальна.
Переваги водяного опалення з котлом або тепловим насосом (помпою):
- Тепле повітря при використанні системи теплої підлоги, конвекторів, радіаторів чи фанкойлів розподіляється рівномірно.
- Система працює безшумно, на відміну від опалення повітрям.
- Шар повітря у нижній частині приміщення буде завжди прогріватися, створюючи комфорт для мешканців.
Повітряне опалення
Це система опалення, в якій теплоносієм є повітря.
Основна перевага повітряного опалення — це те, що у разі пошкодження труб, теплоносій у вигляді повітря, не створить неприємностей таких як протікання рідини чи затоплення.
Недоліки повітряного опалення:
- Джерело тепла після припинення роботи швидко остигає.
- Нагріте повітря накопичується вгорі приміщення, а низ погано нагрівається.
- Потрібно подавати велику кількість повітря, щоб нагріти приміщення. Для цього треба розмістити масивні конструкції у стелі, а це зменшує висоту кімнати.
- Використовується більше енергії, а разом з цим збільшуються фінансові витрати.
Для того, щоб підібрати найкращий варіант системи опалення для вашого будинку у Львові та області, звертайтесь до нашої професійної команди «Твій Комфорт Львів» за телефоном +38 (068) 452-8989 або заповнюйте форму і ми перетелефонуємо. Забезпечуємо повний комплекс робіт по системах опалення під ключ.